Kontakt
Technicky zajišťuje:
WebDoména s.r.o.
Novákových 25/857,
Praha 8, Libeň
IČ: 27407225
DIČ: CZ27407225

Telefon:
+420 284 812 229
+420 608 068 555
+420 775 383 885

E-mail: info@webdomena.cz

Skype: WebDomena
UIN: 63812345

Společnost WebDoména s.r.o. je vedena u rejstříkového soudu v Praze pod C 110711.

Naše nabídka produktů ve tvaru čtyřlístku

Čtyřlístek přívěšek

Čtyřlístek přívěšek

28. 8. 2012, 15:01

Čtyřlístek nosí štěstí. Tohle si dnes předávají lidé z generace na generaci. A při předávání moudra bývá ještě lepší, když ho můžete doplnit i předáním důkazu - talismanu ve tvaru čtyřlístku.

Naše nabídka produktů ve tvaru čtyřlístku
  • 0 Kč s DPH
    Detail
  • 0 Kč s DPH
    Detail
  • 0 Kč s DPH
    Detail

Čtyřlístek přívěšek

Stará legenda říká, je každý lístek jetele něco určitého znamená. První prý víru, druhý naději a třetí lásku. Alespoň takhle to Svatý Patrik vyprávěl dávným Irům. Ovšem čtvrtý list čtyřlístku znamená štěstí - něco co velice přijde vhod i člověku, který není nábožensky založený. A mít svůj talisman při ruce se vždy vyplatí.

Štěstí je krásná věc

O mnoho věcích se říká, že přináší štěstí. Podkovy, střepy, sloni s chobotem vzhůru, prasátka a kominíci. Ale nejznámějším symbolem bohyně Fortuny je jednoznačně čtyřlístek. Proč myslíte, že je tomu tak? Inu, zkoušeli jste někdy v lánu jetele najít čtyřlistý omyl matky přírody? Pěkně těžký úkol, který se minimálně autorovovi těchto řádek nikdy nepodařil. Lépe se snad hledá i jehla v kupce sena. Aby jeden našel skutečný čtyřlístek, (a nepodváděl jako malé dítě tím, že prostě jeden lístek roztrhne) musí mít opravdové štěstí. A opravdový čtyřlístek - i v podobě přívěšku - pak snad to štěstí znásobí.

Není čtyřlístek vždy zelený

Nevýhodou klasického čtyrlístku je, že vám velice brzo uschne. I když si ho slisujete, tak stačí jeden nešikovný pohyb a z čtyřlístku máte čtyři jednolístky. Proto, pokud si chcete pořídit čtyřlístek jako přívěšek, raději si pořiďte nějaký kovový. A na kvalitě nešetřete, čtyřlístky "made in China" bývají podobně odolné jako ty, které utrhnete na louce. Pokud chcete pořídit levně, raději kupte kvalitní přívěšek z chirurgické oceli. Pro náročnější jsou tu stříbrné přívěsky - čtyřlístky a ti úplně nejnáročnější si mohou pořídit takové talismany ze zlata - ať klasického, červeného či bílého.

A proč to kouzlo neznásobit? Když už si přívěsek pořídíte, vyrazte k nejbližšímu trávníku s jetelem. Možná tam zelený čtyřlístek čeká i na vás.

Zobrazení: 121845 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
Swarovski
Nádherné šperky Swarovski Elements jsou v poslední době velmi populární. Zkrášlete se také prstenem, řetízkem nebo náušnicemi s krystaly Swarovski. Swarovski
Doporučujeme