Kontakt
Technicky zajišťuje:
WebDoména s.r.o.
Novákových 25/857,
Praha 8, Libeň
IČ: 27407225
DIČ: CZ27407225

Telefon:
+420 284 812 229
+420 608 068 555
+420 775 383 885

E-mail: info@webdomena.cz

Skype: WebDomena
UIN: 63812345

Společnost WebDoména s.r.o. je vedena u rejstříkového soudu v Praze pod C 110711.

Přívěsek slon

Přívěsek slon

28. 8. 2012, 14:13

Slon je starým symbolem moudrosti a jeho figurky byly jako talisman používané od pradávna. Proč si tedy takového slona pro štěstí - a pro příslovečnou sloní paměť nepořídit?

Přívěsek slon

Slon je jedním z nejoblíbenějších přívěsků, jaké se nejen dnes nosí. Oblíbený byl už v dávné Indii, kde symbolizoval boha Ganéšu a jeho věrnost, inteligenci a sílu. A tyto vlastnosti často symbolizuje dodnes. Zvláště oblíbení jsou sloni s chobotem ohnutým směrem vzhůru - ti prý i nosí štěstí.

Sloni skuteční a kapesní

Pořídit si skutečného slona, to by byla extravagance vhodná tak pro podnikatele s vlasy do culíku a v pestrobarevném kvádru - takové jací se zhusta vyskytovali zpočátku devadesátých let. Představte si, kolik by stálo sloní žrádlo, kolik místa by zabral i docela malý sloninec a hlavně, kdo by po slonovi uklízel? České krajiny opravdu nejsou pro skutečné slony zaslíbené, lépe uděláte, když se na ně půjdete podívat do zoo či do cirkusu. Anebo ještě lépe - co takhle si pořídit vlastního miniaturního slona na řetízku. Ne, nehovoříme tu opět o nějaké prapodivné módě, kdy by nějaký šílený vědec vyšlechtil slony o velikosti pudla, ale o vkusných přívěšcích ze všech možných materiálů.

Šedý slon, bílý slon, růžový slon

Slon, jakého vídáte za plotem v zoo, většinou bývá šedivý - tedy pokud se v něčem nevyválel. Pokud si tedy přejete chobotnatce v reálné barvě, budete asi chtít ocelový přívěšek. Sice se trochu víc leskne, ale zase ho nemusíte krmit. A s okem - kamínkem od Swarowskiho bude vypadat ještě lépe. Přátelé vzácných bílých slonů zase mohou sáhnout po bílém zlatě, i zlatý sloní přívěšek vypadá skvěle, i když protějšek v přírodě nemá. K sehnání bývají i slůňata z různých pestrobarevných kamínků a to už se dostáváme do poněkud psychedelických krajin - růžoví, modří a zelení sloni, jací bývají spatřeni jen vzácně na dně lahve alkoholu. Dobrý výběr, ne?

Zobrazení: 122292 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
Swarovski
Nádherné šperky Swarovski Elements jsou v poslední době velmi populární. Zkrášlete se také prstenem, řetízkem nebo náušnicemi s krystaly Swarovski. Swarovski
Doporučujeme