Kontakt
Technicky zajišťuje:
WebDoména s.r.o.
Novákových 25/857,
Praha 8, Libeň
IČ: 27407225
DIČ: CZ27407225

Telefon:
+420 284 812 229
+420 608 068 555
+420 775 383 885

E-mail: info@webdomena.cz

Skype: WebDomena
UIN: 63812345

Společnost WebDoména s.r.o. je vedena u rejstříkového soudu v Praze pod C 110711.

Šperky v akci
Šperky akce z naší nabídky naleznete zde.
Naše nabídka zlatých prstenů
1  2  

Pánský prsten zlatý

Pánský prsten zlatý

12. 7. 2012, 16:13

Šperky jsou určeny zdaleka ne jen ženám. I muži se o svůj zevnějšek starají a zajímají stále více a pečlivěji, do větších detailů. Mnohdy dokonce více než ženy. Proto už dávno vznikají i speciální pánské šperky.

Pánský prsten zlatý

Asi nejtypičtějším a nejčastějším šperkem, kterým se pánové zdobí, jsou prsteny. Má to možná i tu historickou zakořeněnost v tom, že právě muži nosili na rukou zlaté pečetní rodové prsteny. I dnes se pánské prsteny vyrábějí nejčastěji právě ze zlata. A to z jeho tradiční žluté odrůdy či podoby. Na rozdíl od prstenů určených ženám, které jsou častěji z jemnějšího zlata bílého.

Naše nabídka zlatých prstenů
 • 0 Kč s DPH
  Detail
 • 0 Kč s DPH
  Detail
 • 0 Kč s DPH
  Detail
 • 0 Kč s DPH
  Detail
 • 0 Kč s DPH
  Detail
 • 0 Kč s DPH
  Detail
 • 0 Kč s DPH
  Detail
 • 0 Kč s DPH
  Detail
 • 0 Kč s DPH
  Detail
 • 0 Kč s DPH
  Detail
 • 0 Kč s DPH
  Detail

Není zlato jako zlato

Ano správně. Není zlato jako zlato. A to teď nemáme na mysli rozdíl mezi zlatem ryzím a takzvaně kočičím. I zlato pravé, ryzí, se nabízí v několika variantách, odstínech, je možné dokonce říci barvách. Vedle tradiční žluté varianty rozlišujeme zlato bílé, růžové nebo červené a novinkou v nabídkách šperkařů je dokonce šedá popřípadě černá varianta zlata. Ženy většinou sáhnou po jemnějších špercích ze zlata bílého, popřípadě růžového. Pánské prsteny a další šperky a ozdoby jsou naproti tomu často ze zlata šedého a samozřejmě tradičně žlutého.

Jednoduchost pro pány

Ujasnili jsme si, že pánové mnohdy dbají o svůj zevnějšek pečlivěji než dámy. Neznamená to ale, že by se zdobili nějak výrazně, extravagantně, zbytečně nápadně. Naopak muži dávají většinou přednost nenápadnějším detailům, které dohromady utvoří celkově upravený vzhled. Proto jsou i pánské prsteny jednodušší, střízlivější. Nejčastěji se jedná o zlaté kroužky bez dalších drahých kamenů, krystalů nebo snad perel. Už ušlechtilost tradičního žlutého zlata učiní z pánského prstene šperk hodný obdivu. Šedá či černá varianta zlata pak přiláká pozornost o to více.

Pánové a kameny?

Pokud je do pánského zlatého prstene vetknut drahý kámen, jedná se nejčastěji o safír, smaragd, popřípadě tyrkys. Tedy odstíny a varianty zelené a modré barvy. Ty jsou pro muže vhodnější než varianty a odstíny rudé, růžové, fialové.

Zobrazení: 139339 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Snubní prsteny bílé zlato

  9. 7. 2012, 14:57 | Diskuze (0)

  Zlato je kovem pro šperkaře tak nějak výsostným. Je nejtradičnější, nejkvalitnější, nejvyužitelnější. Ale i zlato umí měnit svou tvář. Momentálně takzvaně letí zlato bílé. I snubní prsteny z bílého zlata hrají prim.

Swarovski
Nádherné šperky Swarovski Elements jsou v poslední době velmi populární. Zkrášlete se také prstenem, řetízkem nebo náušnicemi s krystaly Swarovski. Swarovski
Doporučujeme