Kontakt
Technicky zajišťuje:
WebDoména s.r.o.
Novákových 25/857,
Praha 8, Libeň
IČ: 27407225
DIČ: CZ27407225

Telefon:
+420 284 812 229
+420 608 068 555
+420 775 383 885

E-mail: info@webdomena.cz

Skype: WebDomena
UIN: 63812345

Společnost WebDoména s.r.o. je vedena u rejstříkového soudu v Praze pod C 110711.

Šperky v akci
Šperky akce z naší nabídky naleznete zde.
Prsteny a další šperky s perlou z naší nabídky
1  2  

Prsten s perlou

Prsten s perlou

10. 7. 2012, 11:17

Toužíte po krásném prstenu s pravou perlou? Není divu. Perly měly v oblibě mnohé královny a princezny, například Lady Diana, slavné hererečky, třeba Sofia Loren, preferují je i mnohé známé podnikatelky.

Prsten s perlou

Říká se, že perly přinášejí štěstí, ale také, že perličky přinášejí slzičky. Ať je to tak, či onak, rozhodně jsou velmi oblíbené a žádané. Můžeme si vybrat mezi perlami mořskými a říčními či jezerními. Perlám se také říkalo kameny moře a lidé jim přisuzovali božský původ, už proto, že nechápali, jak v takových nepěkných lasturách mohou být nádherné perly.

Prsteny a další šperky s perlou z naší nabídky
 • 0 Kč s DPH
  Detail
 • 0 Kč s DPH
  Detail
 • 0 Kč s DPH
  Detail
 • 0 Kč s DPH
  Detail
 • 0 Kč s DPH
  Detail
 • 0 Kč s DPH
  Detail
 • 0 Kč s DPH
  Detail
 • 0 Kč s DPH
  Detail
 • 0 Kč s DPH
  Detail
 • 0 Kč s DPH
  Detail
 • 0 Kč s DPH
  Detail
 • 0 Kč s DPH
  Detail

Druhy perel

Pravé perly se do prstenů používají v různých odstínech, jako je černá perla , bílá perla, lososová perla, růžová či stříbrná perla. Říční perly jsou celorostlé, což znamená, že do nich není vloženo jádro, jako je tomu u perel mořských. Říční rostou od začátku až do konce přirozenou cestou.

Moc perel

Perly prý maji magickou moc, ale i léčivou sílu a spojují se s nimi mnohé legendy. Podle perské legendy jsou perly slzy bohů, čínské báje zase vyprávějí o drakovi, bohu deště, který letí nad mořem a z tlamy mu kape vláha, která se v moři promění v perly. A podle indických legend nejsou perly nic jiného než měsíční rosa, která se uvnitř schránek promění v perly.Ještě na začátku minulého století byl lov perel velmi nebezpečný. Mnoho potápěčů při lovu perel zahynulo, někteří zase ochrnuli, nebo byli postiženi následkem nedostatečného zásobování mozku kyslíkem. V té době se však perlorodky nelovily jen pro perly, ale hlavním cílem byla perleť, která se používala v knoflíkářském průmyslu.

Perly jako drahý produkt

Velké a pravidelné perly patřily už od starověku k nejvzácnějším a nejdražším šperkům na světě. Jenže jde o velice choulostivý materiál, který není příliš vhodný ke každonennímu nošení. Perly jsou totiž uhličitan vápenatý, takže se snadno rozpouštějí i v mírně kyselém prostředí. Škodí jim i lidský pot, jsou měkké a křehké, lehce se otírají a ztrácejí lesk. Proto na ně musíme být velmi opatrní a pečovat o ně.

Zobrazení: 126840 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
Swarovski
Nádherné šperky Swarovski Elements jsou v poslední době velmi populární. Zkrášlete se také prstenem, řetízkem nebo náušnicemi s krystaly Swarovski. Swarovski
Doporučujeme